Cultuur

Waardering van dit artikel: 100% - 1 stemmen
100%

Zaterdag 8 juni opende Stan Dessens de tentoonstelling 'Zomer groen, zo maar groen' in Museum Voorschoten. Met een uitgebreid historisch overzicht van de ijstijd tot de moderne tijd schetste Stan de ontwikkeling van Voorschoten. De stijging van de zeespiegel na de ijstijd (van 2,5 cm. per jaar) en de ontwikkeling van de strandwallen met daar tussen de veenvlaktes kwam daarbij aan de orde.

Nog steeds vinden we de kenmerken van deze structuur in ons dorp. Kijk maar naar de ligging van Kasteel Duivenvoorde en de buitenplaatsen. Mocht de lezingencyclus 'Focus op Voorschoten' ,die OGLV en Museum Voorschoten gezamenlijk organiseerden, een vervolg krijgen (en daar ziet het naar uit) dan was de suggestie van Stan om deze episode in het 'Ontstaan van Voorschoten' als onderwerp mee te nemen. Maar Stan had meer suggesties. Voorschoten ontleent zijn unieke karakter en identiteit voor een belangrijk deel aan de groenstructuur van ons dorp en de omgeving. De Rijland Route en de gedeeltelijke bebouwing van de Duivenvoorde corridor zijn majeure ingrepen in die groenstructuur. "Wees zuinig op het groen dat er nog rest" gaf Stan als boodschap aan de politiek mee. Want 'zomaar groen' is niet vanzelfsprekend. Dat de aanwezigen er ook zo overdachten bleek wel uit het applaus dat Stan kreeg.

René van der Smeede, bestuursvoorzitter Museum Voorschoten, dankte Stan Dessens voor zijn interessante lezing en bood hem het boek  'Het gaat om muziek. Punt! ' aan en maakte daarbij een bruggetje naar de jubileumtentoonstelling van Podium Jong Professionals Jazz (PJPJ) in de kleine zaal van het museum. Al 25 jaar organiseert PJPJ concerten van jonge musici in Voorschoten. Kwalitatief zijn deze jazzconcerten van een hoogstaand niveau en trekken volle zalen. Met de voorgenomen sluiting van het Cultureel Centrum is dit jubileum niet zonder zorgen. Volgens René van der Smeede zou Voorschoten er alles aan moeten doen om deze concerten te behouden voor Voorschoten en zou er nadrukkelijk gekeken moeten worden naar de herontwikkeling van het terrein van de Kruispuntkerk  als nieuwe lokatie voor de concerten van  PJPJ en voor andere podiumkunsten in Voorschoten.

Het fraaie boek 'Het gaat om muziek. Punt! ' is geschreven door Voorschotenaar Harry Steenvoorden met foto’s van fotograaf René Zoetemelk. Het biedt portretten van (oud-) studenten, docenten, medewerkers en concertbezoekers van PJPJ. Daarnaast komen de historie en de organisatie van het podium uitgebreid aan bod. Op 16 juni en 14 juli 2019  tussen 15.00 en 17.00 uur geeft Harry Steenvoorden in het Museum Voorschoten een lezing over het jubileumboek. De lezingen worden afgewisseld met jazzmuziek door Nadine Serhalawan (altsaxofoon) en Joris van Deventer (drums), respectievelijk studenten van School Jong Talent en het Koninklijk Conservatorium Den Haag.
Het jubileumboek is tijdens de lezingen ook te koop in de museumwinkel voor € 25,-

 

 

Voorschoten Online draait mede door veel dank aan onze donateurs en adverteerders.
Ook doneren of adverteren?