In haar kennismakingsronde langs alle raadsfracties heeft de PvdA-fractie burgemeester Nadine Stemerdink uitgenodigd voor een werkbezoek op 28 juni aan het gezondheidscentrum Vlietwijk en de huisartsenpraktijk van dokter Berno Gerts. In een levendig gesprek werd met elkaar gesproken over jeugdzorg, ouderen en eenzaamheid, thuiszorg en nog veel meer.

Een huisartsenpraktijk is tegenwoordig veel meer dan een huisarts met patiënten. Berno Gerts (huisarts) vertelde over zijn praktijk en de samenwerking met praktijkondersteuners en thuiszorg in de Vlietwijk. Volgens hem heeft het verdwijnen van de verzorgingshuizen een belangrijk gat in de zorg achter gelaten. Als voorbeeld noemde hij een ouder echtpaar waarbij één van beide alzheimer kreeg. Toen er in Voorschoten nog verzorgingshuizen waren, kon zo’n echtpaar nog prima samen wonen in een verzorgingshuis in een bekende Voorschotense omgeving. En die voorzieningen zijn er in ons dorp niet meer. Dat vindt Gerts best triest. Soms betekent het zelfs dat een echtpaar van elkaar wordt gescheiden.

Wijkverpleegkundige Marleen Bernsen van Marente (thuiszorg) vertelde over de thuiszorg en de problemen waar zij soms tegen aan loopt als het gaat om de dagelijkse ondersteuning van ouderen, bijvoorbeeld bij de maaltijdondersteuning. Er zijn gewoon te weinig mensen hiervoor beschikbaar.

Door de verbinding van praktijkondersteuners ouderenzorg, geestelijke gezondheidszorg en jeugdzorg met een huisartsenpraktijk en de kortere lijnen met de thuiszorg kan er meer aandacht worden gegeven aan patiënten.  Zo vertelde praktijkondersteuner ouderenzorg Suzie van der Zalm over gesprekken die zij bij ouderen thuis heeft over eenzaamheid, die in de periode van Corona alleen maar is toegenomen. Aan dit soort gesprekken, die soms een uur duren, komt een huisarts gewoon niet toe. Dit laat zien hoe belangrijk de rol van praktijkondersteuners is.

Burgemeester Stemerdink stelde veel vragen aan de deelnemers aan het gesprek en zei dat zij door dit soort gesprekken het dorp en de uitdagingen van ons dorp beter leert kennen. Het was een geanimeerd gesprek maar moest op tijd worden beëindigd omdat je patiënten en cliënten niet kunt laten wachten.

 
Back To Top