Voorschoten - (ingezonden persbericht) “De trend moet gekeerd dat de verbindingen van het openbaar vervoer met Voorschoten verder verslechteren. De afgelopen jaren is Voorschoten  er qua positionering in  het openbaar vervoer  in een aantal opzichten  erop achter uitgegaan.  Als die trend doorzet, doet dat schade aan de bereikbaarheid van onze gemeente”.

Dat zei CDA woordvoerder Cees Bremmer bij de bespreking van de onlangs verschenen Verkeersvisie 2017 in de commissie Wonen,Ruimte en Groen (WRG). Zo is er geen directe  treinverbinding meer van NS station  Voorschoten met  station Holland Spoor en ook de busverbinding met de Vlietwijk is verslechterd. Wethouder Binnendijk zegde toe deze signalering over  het OV-netwerk van en met Voorschoten zeer serieus te neen.

Bremmer constateerde verder dat blijkens een door de gemeente gehouden enquête, de verkeersveiligheid in Voorschoten als ruim voldoende wordt gezien. Maar in een enkele wijk, zoals bij voorbeeld de Nassauwijk wordt die als onvoldoende beleefd.

De verkeersleefbaarheid scoort in onze gemeente als geheel en in de verschillende wijken goed tot zeer goed, evenals de bereikbaarheid van de wijken. Parkeerproblemen worden vooral ervaren in Bloemenbuurt, Centrum en delen van Starrenburg en Vlietwijk. Voor een totaal fietsverbod in de Schoolstraat, bestaat  volgens deze enquête onvoldoende steun. Wel scoort een aan te geven aparte fietsstrook hoog en lijkt op veel steun te kunnen rekenen. Ook  een verdere verbetering van de kwaliteit van de fietspaden in Voorschoten scoort hoog in de antwoorden van het onderzoek. De gemeente heeft met de gegevens van deze enquête waardevol materiaal om goed mee aan de slag te gaan", aldus Bremmer.

 

 

 

Nu u tot hier bent gekomen:

Voorschoten Online wordt beheerd door vrijwilligers, dag in en dag uit. Dit allemaal met passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft. Dit doen we via deze website en social media Facebook en Twitter en een beetje op Instagram.

De website wordt deels bekostigd door inkomsten uit advertenties en deels door nevenactiviteiten dat we voor bedrijven en instanties met ons kennis en kunde mogen doen.

Helaas is het grootste gedeelte van de nevenactiviteiten nog steeds door de coronacrisis komen te vervallen en daarmee de inkomsten ten behoeve van deze website.

Maar we willen wel graag met deze website doorgaan, u wilt dat toch ook?

Helpt u ons daarom een beetje?

Doneren kan op de volgende manieren:

Via ons rekeningnummer
NL50ABNA0538931272
t.n.v. VOLmedia V.O.F. o.v.v. donatie Voorschoten Online
Via een Tikkie
of doneer via Ideal (klik)

Alvast bedankt wanneer u een donatie doet.

Wil je adverteren? Kijk hier voor de mogelijkheden.....

Actuele cijfers corona Voorschoten

 

 

Voorschoten Online, door en voor Voorschotenaren. Steun jij ons tijdens corona?Lees verder....