De slechte zichtbaarheid van verschillende Voorschotense fietspaden in het donker is een serieus probleem voor veel fietsers. De GroenLinks fractie zal het College vragen om de fietspaden beter zichtbaar te maken.

[Deze pagina wordt mede mogelijk gemaakt door ondernemers in Voorschoten]
Lees verder na dit blok

Diverse bewoners van ons dorp hebben aangegeven problemen te ervaren bij het fietsen in de donkere avonduren; de fietspaden in Voorschoten zijn namelijk lang niet altijd goed zichtbaar. Die situatie wordt vooral duidelijk als men vanuit Leiden Voorschoten in fietst. In Leiden zijn de fietspaden op de Voorschoterweg en de Korte Vliet gemarkeerd met respectievelijk een reflecterende witte lijnen en led-verlichting in het fietspad. Wanneer men vervolgens in het donker Voorschoten in fietst moet er goed opgelet worden. omdat het soms moeilijk te zien is waar het fietspad precies loopt. Zeker als er bladeren liggen en als het fietspad nat is. Koplampen van tegemoet rijdende auto’s en sommige fietsers kunnen in die situatie bovendien nog voor verblinding zorgen. Ook op andere fietspaden in ons dorp, zoals bij het St. Nicolaespad, is het niet anders wanneer het donker en als het nat is.

Afgelopen week werd een eerste versie van het fietsveiligheidsplan besproken in de Raadszaal van de gemeente. Dit fietsveiligheidsplan bekijkt de hele infrastructuur en specifiek de locaties waar ongelukken zijn gebeurd; denk bijvoorbeeld aan de Leidseweg, de rotonde bij het gemeentehuis en de Veurseweg. Deze fietspaden zijn nu vaak te smal voor de hoeveelheid fietsers die er gebruik van maken. Natuurlijk wordt dat, wat GroenLinks betreft, waar nodig aangepakt. Maar de fractie is van mening dat ook de zichtbaarheid van de fietspaden een belangrijk onderdeel vormt van de veiligheid van de fietser. We zullen het College daarom vragen ook dit een onderdeel van het veiligheidsbeleid voor fietsers te laten worden.


Download de gratis VoorschotenOnline APP

De VoorschotenOnline APP biedt veel handige informatie over Voorschoten. Zo vindt je er onder andere;

  • Het laatste nieuws uit Voorschoten
  • Weerbericht
  • Adressenboek met bedrijven
  • Uitagenda
  • Handige raadpleegfuncties
  • Acties en Aanbiedingen
  • En veel meer.....

De APP is een goede aanvulling op de websites Voorschoten Online en Voorschoten in Bedrijf. Samen met de websites en de APP bent u snel geïnformeerd over alles in en rondom Voorschoten.

Ben je ondernemer en je wil op de websites en in de APP opgenomen worden? Klik dan hier...

Download nu de APP en je bent vanaf nu volledig op de hoogte!

TE VINDEN BIJ BEDRIJVEN

Wekelijks december-aanbiedingen uit Voorschoten per e-mail ontvangen?